Strona główna » Instrukcja palenia świecy
Do każdej świecy dołączamy skróconą instrukcję palenia. Jeżeli wciąż mają Państwo wątpliwości można jednak uzupełnić swoją wiedzę wydłużoną instrukcją umieszczoną poniżej.
1
Świeca nie powinna stać w przeciągu, ani być przenoszona w trakcie palenia. Nie powinna znajdować się także w bezpośrednim sąsiedztwie łatwopalnych przedmiotów. Nie należy jej zostawiać bez nadzoru. Wszystkie produkty, które są źródłem bezpośredniego ognia powinny być poza zasięgiem dzieci oraz osób z ograniczoną percepcją. Przy dłuższym paleniu naczynie może być gorące więc trzeba zachować ostrożność.
2
Pierwsze palenie świecy powinno trwać tak długo, aby cała tafla wosku roztopiła się, aż do ścianek naczynia. W zależności od świecy może to trwać od 1 do 4h. Nie należy gasić świecy wcześniej, aby przy następnym odpaleniu nie wystąpił efekt tunelowania (świeca nie wypala się wtedy do ścianek, a jedynie na powierzchni wypalonej za pierwszym razem).
3
W czasie pierwszego palenia, aż do nabrania odpowiedniej ilości wosku, knot może się żarzyć. Jest to normalny objaw i powinien ustąpić po roztopieniu tafli. Nie należy dokonywać samodzielnego odsuwania/przysuwania wosku do knota. Może to spowodować gaśnięcie świecy i problemy z późniejszym jej użytkowaniem.
4
Świecę należy gasić poprzez odcięcie dopływu tlenu (można do tego użyć załączonej pokrywki. Sugerujemy jednak, aby zaraz po zgaszeniu odkryć jeszcze na chwilę świecę żeby nie przejęła zapachu dymnego ze zgaszonego drewnianego knota. Po chwili można ją już normalnie zakryć i zostawić.)
5
Przed każdym następnym paleniem należy obciąć (ew. ukruszyć) końcówkę knota, która wystaje więcej niż kilka mm nad powierzchnię wosku. Nie należy tego robić zaraz po paleniu kiedy świeca jeszcze nie zastygła, aby knot się nie przesunął, a sadza nie zabrudziła wosku.
6
Dla zachowania pełnych walorów świecy sugerujemy, aby nie palić świecy dłużej niż 4-6h za jednym razem.
7
Po wypaleniu świecy do końca wystarczy umyć naczynie za pomocą gorącej wody z mydłem i wykorzystać w innej formie, albo oddać do ponownego uzupełnienia. Naczynia nie powinno się myć w zmywarce.